NFYSA SCHEDULES

Schedule for Girls U9

Sunday, April 16 (week 1)
match # time field home away
1100621 12:30pm Trasolini Turf South PMSC Cheetahs np np PMSC Lynx
1100622 10:30am Mission Sports Park Field 10 turf MSC Bulldogs np np AFC U09G Albion Dynamite - Dave Piffer
1100623 10:00am Westview Secondary School field 3 RMSC RMSC U09G3 Team(Mandoli/Olsen) np np AFC U09G Hurricanes - Crescenzo
1100624 11:00am Westview Secondary School field 3 RMSC RMSC U09G5 Team(Van Aert/Roberts/Richardson) np np RMSC RMSC U09G4 Team(Palmer/Stewart)
1100625 10:00am Samuel Robertson Technical North AFC U09G Team 2 - Mike Smith np np NWSC NWSC TEAM 7

Sunday, April 23 (week 2)
match # time field home away
1100626 10:00am Samuel Robertson Technical North AFC U09G Albion Dynamite - Dave Piffer np np PMSC Cheetahs
1100627 11:00am Samuel Robertson Technical North AFC U09G Hurricanes - Crescenzo np np MSC Bulldogs
1100628 11:00am Westview Secondary School field 3 RMSC RMSC U09G4 Team(Palmer/Stewart) np np RMSC RMSC U09G3 Team(Mandoli/Olsen)
1100629 9:00am Mercer Oval 2 NWSC NWSC TEAM 7 np np RMSC RMSC U09G5 Team(Van Aert/Roberts/Richardson)
1100630 9:30am Trasolini Turf North PMSC Lynx np np AFC U09G Team 2 - Mike Smith

Sunday, April 30 (week 3)
match # time field home away
1100631 9:30am Trasolini Turf North PMSC Cheetahs np np AFC U09G Hurricanes - Crescenzo
1100632 10:30am Mission Sports Park Field 10 turf MSC Bulldogs np np RMSC RMSC U09G4 Team(Palmer/Stewart)
1100633 11:00am Westview Secondary School field 3 RMSC RMSC U09G3 Team(Mandoli/Olsen) np np NWSC NWSC TEAM 7
1100634 10:00am Westview Secondary School field 3 RMSC RMSC U09G5 Team(Van Aert/Roberts/Richardson) np np AFC U09G Team 2 - Mike Smith
1100635 9:00am Samuel Robertson Technical North AFC U09G Albion Dynamite - Dave Piffer np np PMSC Lynx

Sunday, May 7 (week 4)
match # time field home away
1100661 1:00pm North Shore Turf West PMSC Cheetahs RMSC RMSC U09G3 Team(Mandoli/Olsen)
1100662 10:00am Samuel Robertson Technical North AFC U09G Albion Dynamite - Dave Piffer MSC Bulldogs
1100663 11:00am Samuel Robertson Technical North AFC U09G Hurricanes - Crescenzo RMSC RMSC U09G5 Team(Van Aert/Roberts/Richardson)
1100664 10:00am Westview Secondary School field 3 RMSC RMSC U09G4 Team(Palmer/Stewart) AFC U09G Team 2 - Mike Smith
1100665 9:00am Mercer Oval 2 NWSC NWSC TEAM 7 PMSC Lynx

Sunday, May 14 (week 5)
match # time field home away
1100641 9:15am Trasolini Turf South PMSC Cheetahs np np NWSC NWSC TEAM 7
1100642 10:30am Mission Sports Park Field 10 turf MSC Bulldogs np np AFC U09G Team 2 - Mike Smith
1100643 10:00am Westview Secondary School field 3 RMSC RMSC U09G3 Team(Mandoli/Olsen) np np RMSC RMSC U09G5 Team(Van Aert/Roberts/Richardson)
1100644 10:00am Samuel Robertson Technical North AFC U09G Albion Dynamite - Dave Piffer np np RMSC RMSC U09G4 Team(Palmer/Stewart)
1100645 11:00am Samuel Robertson Technical North AFC U09G Hurricanes - Crescenzo np np PMSC Lynx

Saturday, May 20 (week 6)
Victoria Day

Sunday, May 28 (week 7)
match # time field home away
1100646 12:00pm Samuel Robertson Technical North AFC U09G Team 2 - Mike Smith np np PMSC Cheetahs
1100647 10:00am Westview Secondary School field 4 RMSC RMSC U09G5 Team(Van Aert/Roberts/Richardson) np np MSC Bulldogs
1100648 9:30am Trasolini Turf North PMSC Lynx np np RMSC RMSC U09G3 Team(Mandoli/Olsen)
1100649 9:00am Mercer Oval 2 NWSC NWSC TEAM 7 np np AFC U09G Albion Dynamite - Dave Piffer
1100650 10:00am Westview Secondary School field 3 RMSC RMSC U09G4 Team(Palmer/Stewart) np np AFC U09G Hurricanes - Crescenzo

Sunday, June 4 (week 8)
match # time field home away
1100651 1:30pm North Shore Turf East PMSC Cheetahs RMSC RMSC U09G5 Team(Van Aert/Roberts/Richardson)
1100652 10:30am Heritage Middle School MSC Bulldogs RMSC RMSC U09G3 Team(Mandoli/Olsen)
1100653 10:00am Samuel Robertson Technical North AFC U09G Albion Dynamite - Dave Piffer AFC U09G Team 2 - Mike Smith
1100654 11:00am Samuel Robertson Technical North AFC U09G Hurricanes - Crescenzo NWSC NWSC TEAM 7
1100655 10:00am Westview Secondary School field 3 RMSC RMSC U09G4 Team(Palmer/Stewart) PMSC Lynx

Sunday, June 11 (week 9)
match # time field home away
1100636 9:00am Mercer Oval 2 NWSC NWSC TEAM 7 PMSC Cheetahs
1100637 10:00am Westview Secondary School field 4 RMSC RMSC U09G4 Team(Palmer/Stewart) MSC Bulldogs
1100638 10:00am Samuel Robertson Technical North AFC U09G Team 2 - Mike Smith RMSC RMSC U09G3 Team(Mandoli/Olsen)
1100639 10:45am Trasolini Turf North PMSC Lynx RMSC RMSC U09G5 Team(Van Aert/Roberts/Richardson)
1100640 11:00am Samuel Robertson Technical North AFC U09G Hurricanes - Crescenzo AFC U09G Albion Dynamite - Dave Piffer

Sunday, June 18 (week 10)
match # time field home away
1100656 tba tba PMSC Lynx PMSC Cheetahs
1100657 11:00am Westview Secondary School field 3 RMSC RMSC U09G3 Team(Mandoli/Olsen) MSC Bulldogs
1100658 10:00am Westview Secondary School field 3 RMSC RMSC U09G5 Team(Van Aert/Roberts/Richardson) AFC U09G Albion Dynamite - Dave Piffer
1100659 11:00am Samuel Robertson Technical South AFC U09G Team 2 - Mike Smith AFC U09G Hurricanes - Crescenzo
1100660 9:00am Mercer Oval 1 NWSC NWSC TEAM 7 RMSC RMSC U09G4 Team(Palmer/Stewart)

to top
to schedules page


Contacts for Girls U9

teamcoachmanager
NWSC NWSC TEAM 7 Jeff Christie
778-229-1038
[javascript protected email address]
Wendy Rafuse
604-603-7664
[javascript protected email address]
MSC Bulldogs Courtney Emerson
604-855-5617
[javascript protected email address]
AFC U09G Albion Dynamite - Dave Piffer Dave Piffer
604-828-8507
[javascript protected email address]
AFC U09G Hurricanes - Crescenzo Chris Crescenzo
604-404-0772
[javascript protected email address]
AFC U09G Team 2 - Mike Smith Mike Smith
778-554-8346
[javascript protected email address]
PMSC Cheetahs Chis Boit
778-990-7342
[javascript protected email address]
Aria Zahrabi
604-817-1510
[javascript protected email address]
PMSC Lynx Darcy Grant
778-355-3895
[javascript protected email address]
Keir Macdonald
604-218-1946
[javascript protected email address]
RMSC RMSC U09G3 Team(Mandoli/Olsen) Peter Mandoli
604-345-5959
[javascript protected email address]
Nathan Olsen
778-688-7002
[javascript protected email address]
RMSC RMSC U09G4 Team(Palmer/Stewart) Ben Palmer
604-217-2940
[javascript protected email address]
Eric Stewart
604-897-7469
[javascript protected email address]
RMSC RMSC U09G5 Team(Van Aert/Roberts/Richardson) Claire Van Aert
778-773-9857
[javascript protected email address]
Chris Roberts
604-729-1967
[javascript protected email address]

to top
to schedule
to schedules page



Girls U8
Girls U9
Girls U10

Boys U8
Boys U9
Boys U10